Loosduinse Hof: actieve senioren bij Verzilveren
In Loosduinen hoeven 55-plussers niet achter de geraniums te zitten. In de Loosduinse Hof vinden ze een boel gezelligheid en aanspraak. Spelletjes doen, schilderen, biljarten en zelfs eten, het kan er allemaal. Nancy Krul zette hiervoor de stichting Verzilveren op.
Het is maandag. Er is soep, er zijn broodjes, er zijn spelletjes, en er zijn vooral veel ouderen. Aan een tafel zitten Nicoletta, Ineke, Siep en Martha te rummikuppen. “Dat doen we hier elke maandag en woensdag,” zegt Nicoletta. “Ik kom al vanaf het begin, 8 jaar nu. Ik was eenzaam en wilde bij een rummikup-club. Toen heb ik mijn spel meegenomen en heb hier dames gevonden die mee wilden doen.” Ineke knikt. “Ik ben wat later aangehaakt. Maar we zijn allemaal rummikup-verslaafd!” De fanatieke speelsters komen overal vandaan, van Roemenië tot Friesland. De Friese Siep vertelt: “Ik wilde meer contacten, en daarom ben ik 2 jaar geleden gekomen. We zien elkaar ook hierbuiten, zoals met verjaardagen. Het is erg leuk.”
De buurt is welkom
De activiteitenochtend wordt gehouden in de Loosduinse Hof, het verzorgingshuis waar Nancy Krul vroeger werkte. Toen de Hof werd gesloten, konden bewoners elkaar nergens meer ontmoeten. Dat ging Nancy aan het hart. Samen met Ilse Mijnhart begon ze een voorziening in de begane grond van de Hof waar de buurt welkom was. “We mochten deze ruimte gebruiken van Staedion zolang er geen bestemming voor was. En kijk, we zitten er nog, ook na de renovatie!”
Zware tafel tillen
In een zijkamer wordt gebiljart door Jan, Jan, Jan en Joop. Een van de Jannen vertelt: “We komen elke maandag en woensdag. Voorheen stond hier een biljarttafel op 3 poten. Dat ging niet meer. Via Marktplaats hebben we een betere gekocht. Nancy’s zoon en schoonzonen hebben geholpen om die zware tafel te tillen. We zijn er heel gelukkig mee.” Een andere Jan: “We zijn ook vrijwilligers. Ik doe bijvoorbeeld boodschappen. En als ze in de zaal iemand tekort hebben bij het kaarten, spring ik in.”
Soep en broodjes
Tussen de tafels lopen vrijwilligers met soep en broodjes rond. Nancy vertelt: “Al om kwart voor 7 vanochtend ging ik soep maken. Dit doe ik graag. Ik was jarenlang zorgmanager bij Florence en wilde niet achter de geraniums. Toen ik met stichting Verzilveren begon, kwamen er 12 mensen. Dat zijn er steeds meer geworden. Eerst zaten we anti-kraak in dit pand van Staedion. Toen het werd gerenoveerd, kregen we tijdelijk een woning om Verzilveren te blijven draaien. Dat was tijdens corona. Iedereen was dolblij dat we doorgingen. En daarna mochten we blijven.” De bezoekers wonen in de Loosduinse Hof of in de wijk. “Het is een stabiele groep. Vanwege de leeftijd valt er soms iemand af, maar er is ook wel nieuwe aanwas.” En ze benadrukt: “Er helpen 40 vrijwilligers mee!” Twee trouwe vrijwilligers zijn Dinie en Ria. Dinie werd 25 jaar geleden vrijwilliger in de vroegere Loosduinse Hof. “En het is nog steeds leuk.” Ria verloor 2 jaar geleden haar man. “Hij kwam altijd biljarten. Ik ben blijven komen en het heeft me geholpen dat ik iets kon doen.”
Vaste sjoelploeg
Een andere favoriet bij Verzilveren is het sjoelen. Een vaste sjoelploeg vormen Els, Bep, Vera en Jo. “Het is zo leuk hier,” roept Els, “we komen dolgraag. We zijn altijd samen. Voorheen ging ik sjoelen in de Bokkefort, maar dat hield op. Toen we hoorden dat hier spelletjes werden gedaan, hebben we een sjoelbak geregeld. We komen nu 2 jaar. En in deze aparte kamer heeft de rest geen last van het geluid.” Bep zegt: “Het is fijn dat we hier kunnen komen. Voor een paar euro krijgen we lunch en koffie en kunnen we met alles meedoen. Een keer per maand is er een maaltijd, ook heel fijn. Ja, we zijn heel blij dat dit er is.”
Meer weten?
Stichting Verzilveren – Waardevol voor je Wijk!
- Maandag en woensdag: activiteiten voor 1 euro. Lunch, koffie, thee: kleine bijdrage.
- Sommige dinsdagen: schilderen, bloemschikken, etc.
- Workshops en uitstapjes zijn er ook.
Loop binnen bij de Loosduinse Hof: Glenn Millerhof 5.
Of bel: 06-42855464.
Lees meer over
Wijken binnen dit artikel: Loosduinen